2110/721
Ubekendt designer
Daybed med stel af forkromet stål. Sæde, armlæn og ryg betrukket med blåt og sort skind. 1970–80'erne. L. 230.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med patina. Rustpletter på stel.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag