2138/142
W. Richards (, engelsk maler, 19. årh.)
Bjerglandskab med græssende kvæg. Sign. W Richards. Olie på lærred. 51×77.
Behov for let overfladerensning. Mindre afskalninger. Flere større reparationer/lapper på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag