1322/1534
Fire engelske strøbøsser af sterlingsølv samt sølvbakke med indsats af træ og plakette dekoreret med våbenskjold. London mm. 18. årh. H. 13–14 cm. L. 23 cm. Vægt eksl. bakke 350 gr. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 30. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud