1949/2004
Herrearmbåndsur af guld og stål. Model Laureato, ref. 8010. Automatisk værk med dato. Sort urskive med forgyldte visere og timemarkører. Integreret lænke af stål med foldespænde. Lænkens omkreds ca. 19 cm. Urets diam. 36 mm. 1980'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 4. december 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud