2139/605
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Leiris”. Tryksign., 238/500. Litografi i farver. Bladstørrelse 82×61.
Litteratur: Cramer nr. 902.
Undersøgt i ramme. Misfarvninger i de øverste hjørner.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag