1147/​1671

Et par kinesiske kolossal vaser af cloisonné rigt dekoreret med dådyr, fugle og blomstrende prunus i landskab. 20/21. årh. H. 101 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre emalje afslag.

Varia, 24. november 2011

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK