I. T. Hansen (f. Randers 1848, d. sst. 1912)
Stirling Castle med en bjergryg i horisonten. Sign. I. T. Hansen Stirling Castel 1875 København 1902. Olie på lærred. 50×71,5.
Mindre ridser og minimale afskalninger. Krakeleringer samt mindre retoucheringer og enkelte mindre buler ved kant. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021