1927/51
Alexander Repin (f. 1925, d. 1997)
Flodlandskab fra Ural bjergene. Usigneret. Olie på malepap. Lysmål 16×34.
Behov for let overfladerensning. Revne i de to øverste hjørner.
Ældre malerier og møbler, 1. juli 2019
Vurdering
Hammerslag