1239/​107

Emile Charles Lambinet (f. Versailles 1815, d. Bougival 1877)

Landskab med markarbejdere. Sign. E. Lambinet 1868. Olie på lærred. 25×35

På bagsiden af lærredet en fransk udstillingsetiket.

Enkelte krakeleringer. Trænger til overflade rens.

Ældre malerier og antikviteter, 24. september 2012

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag