2048/875
Dansk møbeldesign
Et par skamler med stel af teak, betrukket med lyst skai. 1960erne. H. 42. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere betræk.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag