2049/14
Sign. Isfahan tæppe på silkekæde, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamenter, blomster og bladværk på lys bund, ca. 1 million knuder pr. kvm. Persien. 20. årh. 309×201.
Condition
Minor wear. Worn fringes. Slight color run. Slight faded.
Auction
Paintings, furniture and varia, 30 November 2020
Category
Estimate
Sold
Price realised
3 bids
When | Bidder | Bid |