2049/14
Sign. Isfahan tæppe på silkekæde, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamenter, blomster og bladværk på lys bund, ca. 1 million knuder pr. kvm. Persien. 20. årh. 309×201.
Let slidt. Slidte frynser. Let farveudløb. Let falmet.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag