2049/​14

Sign. Isfahan tæppe på silkekæde, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamenter, blomster og bladværk på lys bund, ca. 1 million knuder pr. kvm. Persien. 20. årh. 309×201.

Let slidt. Slidte frynser. Let farveudløb. Let falmet.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK