2131/125
Et par ovale gustavianske taburetter af hvidmalet træ. Sverige, 18. årh.s slutning. Sædehøjde 47. (2).
Stel med nogen slitage. Moderne hørbetræk; fin stand.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag