2131/​125

Et par ovale gustavianske taburetter af hvidmalet træ. Sverige, 18. årh.s slutning. Sædehøjde 47. (2).

Stel med nogen slitage. Moderne hørbetræk; fin stand.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

7.000 DKK