2418/956
Inge-Lise Koefoed (f. København 1939)
To bordlamper af fajence. Modelleret med indridset cirkelmønster, dekoreret med hhv. blå og sort glasurer. Udført og stemplet hos Aluminia. H. ekskl. montering 43. (2)
Naturlige krakeleringer i glasuren. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag