2033/4
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
“Dina, min tro hund”. Sign. P. Mönsted, Dina 1893. Olie på malepap. 24×18.
Mindre afskalning. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag