Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Marine med en isbryder tæt ved kysten. Sign. Benjamin O. Olie på malepap. 19×24.
Proveniens: Winkel & Magnussen auktion 351, 1949 nr. 215.
Behov for rensning. Enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020