1846/675
Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)
Fire vaser samt tre skåle af klar glas, indlagt med luftbobler. Alle sign. Udført hos Kosta, Sverige. H. 4,4–29. Skåle L 16,5 og 20. (8)
Almindelig patina, herunder nogle overfladeridser og mærker. To vaser med noget glaspest.
Moderne kunst og design, 13. november 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud