12034/81
Dansk maler, 19.årh.s sidste halvdel
Dansk maler, 19.årh. sidste halvdel: Akademistudie af ung mand. Betegnet KI Nr. 5. Stemplet Fremlagt i Skoleraadet 18/3 78. Approberet af Exner verso. Kul på papir. Bladstørrelse 57×39,5. Rammemål 68×52.
Fugtskjolder og misfarvninger. Papir med krøller og folder. Revner langs siderne. Ramme med skrammer og afslag.
Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag