12034/​81

Dansk maler, 19.årh.s sidste halvdel

Dansk maler, 19.årh. sidste halvdel: Akademistudie af ung mand. Betegnet KI Nr. 5. Stemplet Fremlagt i Skoleraadet 18/3 78. Approberet af Exner verso. Kul på papir. Bladstørrelse 57×39,5. Rammemål 68×52.

Fugtskjolder og misfarvninger. Papir med krøller og folder. Revner langs siderne. Ramme med skrammer og afslag.

Kunst, antikviteter & design, 20. august 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK