2250/​617

Norsk design

Fad og tre lysestager af sten, messing og bejdset eg. Udført og mærket hos Saulo Sulitjelma Stein og Metall. H. 3–17,5. (4)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Fad med skævhed og mindre afslag.

Moderne kunst og design, 13. december 2022

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag