2050/​8744

Vyatseslav Yakovlevich Pobozenski (f. Skt. Petersborg 1942)

Opstilling med forskellige gryder og kander. Sign. V. Pobozenski 83 (med kyrilliske bogstaver). Olie og emalje på plade. 61×122.

Proveniens: Svensk privatsamling.

Minimale afskalninger. Ramme er ikke helt tilpasset maleriet.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag