2050/8744
Vyatseslav Yakovlevich Pobozenski (f. Skt. Petersborg 1942)
Opstilling med forskellige gryder og kander. Sign. V. Pobozenski 83 (med kyrilliske bogstaver). Olie og emalje på plade. 61×122.
Proveniens: Svensk privatsamling.
Minimale afskalninger. Ramme er ikke helt tilpasset maleriet.
Russisk tema, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag