Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Panserbatteriet Skjold i Øresund ud for Kronborg. Sign. C. B. Olsen 1901. Olie på lærred. 19×40.
Mindre krakeleringer samt enkelte minimale afskalninger under fernis. Lærredet er dubleret. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
17 bud