1721/1615
Bøhmisk kandisskrin af rubinfarvet glas med slibninger forestillende “Amselfall” og krymmel dekoration. Med messingmontering. 20. årh. H. 10 cm. L. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nøgle medfølger ikke.
Varia, 25. maj 2017
Vurdering
Hammerslag