2008/​251

Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)

To personer i samtale på en kaj. Sign. Holger H. Jerichau. Olie på træ. 20×15.

Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK