1921/1689
Østrigsk bordur af mahogani og sortmalet træ, skive af hvid emalje. Empire form, 19. årh.s slutning. H. 46. B. 22. D. 15.
Skår ved nøglehul. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud