2414/752
Dansk design
Tre justérbare bordlamper af messing, sort- og rødlakeret metal. Antagelig udført hos Lyfa. 1950'erne. H. 40. (3)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger/manglende skruer. Nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. april 2024
Vurdering
Hammerslag