2414/​752

Dansk design

Tre justérbare bordlamper af messing, sort- og rødlakeret metal. Antagelig udført hos Lyfa. 1950'erne. H. 40. (3)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Løse samlinger/manglende skruer. Nogle buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 2. april 2024

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK