2139/687
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Uden titel” fra “Silkeborg Suiten”. Sign. Jorn 53 70, 39/100. Litografi i farver. Lysmål 57 × 40.
Litteratur: Van de Loo nr. 111.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud