Foto endnu ikke klar
2050/​8532

Russisk skrivebord af mahogni med beslag af forgyldt bronze og messing, plade med grønt gylden trykt læder. Louis XVI form. H. 81. L. 160. D. 79.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. To nøgler medfølger.

Russisk tema, 7. december 2020

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

15.000 DKK

15.000 DKK