1709/61
Adriaen van Ostade, stil, 19. årh.:
Et par krointeriører med mænd, der drikker og ryger pibe. Betegnet Ostade. Olie på zink. 20×17. (2).
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag