1333/1564
Dansk barok ligeknækket sættebakke af sølv. Mester Tyge Madsen Werum, København 1737. Vægt 73 gr. L. 16,5 cm.
Proveniens: Boet efter Johan og Randi Dæhnfeldt.
Mindre buler, ridser og mærker. Fane med reparation.
Varia, 15. august 2013
Vurdering
Hammerslag