2034/30
Boddhisattva siddende på fohund. Asiatisk figur af delvis forgyldt og bemalet gips. Antageligt Japan. 20. årh.s begyndelse. H. 43.
Attributter mangler. Mindre afskalninger. Enkelte afslag. Nogle områder malet op.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag