Foto endnu ikke klar
893/​216

Et par russiske prismegirandoler af forgyldt bronze, hver med tre lysarme, behængt med prismer i kæder, stammer af hvidt marmor. 18. årh.s slutning. H. 59 cm. (2) NB:Provenance: According to information former in C.L. Davids private collection.

Proveniens: Iflg. oplyste, tidligere i C.L. Davids personlige samling.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia , 26. februar 2020

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

12.000 DKK