2040/115
Ubekendt maler 19. årh.
Marine med sejlskibe under dansk og svensk flag. Sign. A. J. Foss 84. Olie på lærred. 92×132. Uindrammet.
Lærredet er dubleret. Talrige krakeleringer. Mindre retoucheringer samt lille retoucheret hul.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag