12014/7
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Kubistisk komposition. Usign. ca. 1920. Litografi i farver. Lysmål 30 × 22. Rammemål 40,5×33.
Bladet med lidt krøl. Svag fold i højre hjørne forneden. Ramme med patina.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
Vurdering
Hammerslag