1049/772
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)
Vægur af hvid melamin med sorte romertal og visere. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 26.
Proveniens: Ceres Bryggerierne, Århus.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 7. december 2010
Vurdering
Hammerslag
44 bud