2032/100
T. Schrader, 19. årh.
Den gamle vinkyper. Sign. T. Schrader. Olie på lærred. 53,5×37.
Proveniens: ABR auktion 213, nr. 191. Februar 1968.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag