Ryan Nord Kitchen (f. Brooklyn 1988)
“March Painting 6”. Sign. på bagsiden Ryan Nord Kitchen 2/10/2014. Olie på lærred. 174×151. Uindrammet.
Litteratur: Gengivet på kunstnerens hjemmeside, www.ryannordkitchen.com, under 'Portfolio 2014'. Proveniens: Galleri Jacob Bjørn, Aarhus. Proveniens: Privatsamling, Danmark.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og foto, 3. marts 2020