1326/597
Lucebert (f. Amsterdam 1924, d. Alkmaar 1994, )
Figurkomposition. Sign. Lucebert, 93 VI 14. Akvarel og kridt på papir. Bladstørrelse 37×28. Uindrammet.
Moderne kunst og design, 25. juni 2013
Vurdering
Hammerslag