2119/158
Ejnar Vindfeldt (f. 1906, d. 1953)
Køer i et staldinteriør. Sign. E. Vindfeldt 46. Olie på lærred. 40×52.
Udstillet: Charlottenborg, Foreningen for National Kunst, 1973 nr. 50.
Lærredet er dubleret. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud