2426/198
John Yeend King (f. London 1855, d. 1924)
To drenge fisker ved en å. Sign. Yeend King. Olie på lærred monteret på lærred. 90×73.
Minimale afskalninger og enkelte retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. juni 2024
Vurdering
Hammerslag