Kirsten Sloth, Jørgen Finn Petersen (f. 1938)
Ulla Hansen, Jørgen Finn Petersen (f. 1953)
Åke Holm, Jørgen Finn Petersen (f. Sverige 1900, d. 1980)
To vaser, lågkrukke samt kop af stentøj, dekoreret med blå og brunlige glasurer. Vase dekoreret med mønster i forskellige farver. Sign. monogram samt Å Holm og JFP. H. 9,4–20. (4)
Brugsslitage. Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021