2426/​873

Dansk møbeldesign

Et par lænestole med stel af nøddetræ og mahogni, betrukket med blåt møbelstof. 1930–40'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

24 bud

813074 3.400 DKK
1018610 (Autobud) 3.200 DKK
813074 3.000 DKK
1018610 (Autobud) 2.900 DKK
813074 2.800 DKK
1018610 (Autobud) 2.700 DKK
813074 2.600 DKK
1018610 2.500 DKK
813074 2.400 DKK
1018610 (Autobud) 2.300 DKK
813074 2.300 DKK
1018610 (Autobud) 2.200 DKK
813074 2.100 DKK
1018610 (Autobud) 2.000 DKK
813074 1.950 DKK
1018610 (Autobud) 1.900 DKK
813074 1.850 DKK
1018610 (Autobud) 1.800 DKK
813074 1.750 DKK
1018610 (Autobud) 1.700 DKK
813074 1.650 DKK
1018610 (Autobud) 1.600 DKK
813074 1.550 DKK
1018610 1.500 DKK