1831/73
Viggo Pedersen (f. København 1854, d. Roskilde 1926)
Rosa skyer over en klippekyst i aftensol. Sign. Viggo Pedersen. Olie på lærred. 59×97.
Mindre krakeleringer. Enkelte minimale afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag