2050/142
Boris Krilov (f. Moskva 1891, d. København 1977)
Opstilling med røde pæoner og perlekæde. Sign. B. Krilov. Olie på lærred. 50×40,5.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag