1839/​644

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

To udstillingsplakater. Usign. Litografiske plakater i farver. Bladstørrelse 85×50 og 80×56. Én monteret på passepartout. Uindrammet. (2)

Litteratur: Corredor-Matheos nr. 51 og nr. 112.

Mindre folder i papiret.

Moderne kunst og design, 25. september 2018

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK