1839/644
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
To udstillingsplakater. Usign. Litografiske plakater i farver. Bladstørrelse 85×50 og 80×56. Én monteret på passepartout. Uindrammet. (2)
Litteratur: Corredor-Matheos nr. 51 og nr. 112.
Mindre folder i papiret.
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag