2139/840
Dansk møbeldesign
Klapbord af nød med stel af bøg i let konveks form. 1960'erne. H. 61. L. 75/171. B. 53.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Slebet top og stel. Løs i samlingerne.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag