2423/​847

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Et par bogreoler af massiv fyrretræ, inkl. to sokler af Oregon pine. Messingforede samlingshuller. Udført og mærket Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 76. D. 27,5. (4)

Slitage, herunder større ridser, mærker og hak/afslag. Huller i bagbeklædning til vægmontering.

Moderne kunst og design, 4. juni 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
(Autobud) 4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK