2415/141
Kinesisk vase af porcelæn, dekoreret i farver med fugl Føniks på blomstrende gren med magnolia, pæoner og ferskenblomster. 19. årh. H. 37 cm.
Gennem repareret. Ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag
18 bud