841/​419

Antikt Suzani broderi, central Asien. Elegant og veldesignet med store rundeller, blomster og bladværk. Silke på bomuldsbund. 19. årh. 278×195.

Proveniens: Boet efter speciallæge Randi Dæhnfeldt, født Reimann.

Russisk kunst, varia og møbler, 6. juni 2013

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

35.000 DKK