841/419
Antikt Suzani broderi, central Asien. Elegant og veldesignet med store rundeller, blomster og bladværk. Silke på bomuldsbund. 19. årh. 278×195.
Proveniens: Boet efter speciallæge Randi Dæhnfeldt, født Reimann.
Russisk kunst, varia og møbler, 6. juni 2013
Vurdering
Hammerslag