1807/1269
Rosakvarts- og granatring af delvist forgyldt sterlingsølv prydet med cabochonslebet rosakvarts og en carréslebet ametyst og tre facetslebne granater. Str. 59.
Dette emne handles i fuldmoms
Intet at bemærke. Fremstår ny og ubrugt. Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Mangler en sten.
Smykker, 14. februar 2018
Vurdering
Hammerslag