2447/1232
Taske af sort læder med gyldne beslag, bambushank, aftagelig skulderstrop, et rum med magnetlukning, en indvendig lynlås lomme og sort læderfor. H. 32 x B. 39 x D. 12 cm.
Fremstår med synlige tegn på alders- og brugsslitage. Enkelte ridser på læder. Slitage på hjørner. Slidt for indvendigt, som delvist skaller af. Alle mål er cirkamål.
Vurdering